Ultimátní díl o BÍLKOVINÁCH: Poškodí vám proteiny ledviny?
vol. II

#31 Ultimátní díl o BÍLKOVINÁCH: Poškodí vám proteiny ledviny?

V novém díle IMV Podcastu jsme komplexně probrali vše, co potřebujete vědět o bílkovinách!

Poslechnout

Bílkoviny jsou jedním z témat, na které nám od Vás chodí vůbec nejvíce dotazů. Proto jsme se rozhodli po dvou epizodách s hosty Jirkou Procházkou a Besky pro Vás téma bílkovin komplexně rozebrat. V hodinu a půl dlouhém novém díle IMV Podcastu jsme tak postupně probrali nejdůležitější funkce bílkovin v našem těle a základy biochemie a následně velmi detailně rozebrali snad nejdiskutovanější téma správného dávkování bílkovin ve zdravé i sportovní výživě pro různé lidi a pro různé situace a sportovní cíle. Následně jsme si vysvětlili známé mýty o maximální a minimální dávce bílkovin v jednom jídle, diskutovali reálná rizika zvýšeného příjmu bílkovin ve sportovní výživě anebo v kontextu hubnutí a v poslední část probrali i načasování a distribuci příjmu bílkovin během dne a konečně i jednotlivé zdroje bílkovin včetně srovnání živočišných a rostlinných zdrojů bílkovin. 

Tato a ještě další zajímavá témata najdete v novém díle IMV Podcastu! Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát rozebrali dotazy na výběr syrovátkového proteinu, otázku přidávání sacharidů do potréninkového nápoje a způsoby, jak snížit LDL i celkový cholesterol v krvi. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích!

Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.