V novém díle IMV Podcastu jsme se pod drobnohledem podívali na populární a zároveň kontroverzní téma alkoholu a to z perspektivy reálného vlivu na zdraví, hubnutí a sportovní výkon.
vol. II

#56 ALKOHOL: reálný vliv na zdraví, hubnutí a sportovní výkon.

V novém díle IMV Podcastu jsme se pod drobnohledem podívali na populární a zároveň kontroverzní téma alkoholu a to z perspektivy reálného vlivu na zdraví, hubnutí a sportovní výkon.

Poslechnout

Konzumace alkoholu je v ČR i na Slovensku součástí naší kultury a v ČR jsme ve srovnání s celým světem na předních příčkách ve spotřebě alkoholu a na první příčce v konzumaci piva. Není proto divu, že nám od vás chodí na téma alkoholu mnoho dotazů, jak je to třeba s konzumací alkoholu a cvičením anebo zdali je mírná konzumace alkoholu zdravá. Mnoho lidí si totiž myslí, že např. konzumace vína je zdraví prospěšná a v ČR se bohužel stále ještě najdou lékaři, kteří dokonce tvrdí, že mírná konzumace alkoholu snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Proto jsme se rozhodli pro Vás toto téma komplexně zpracovat.  

V první části podcastu jsme nejprve uvedli aktuální statistiky ohledně konzumace alkoholu v ČR včetně podílu na kriminalitě, autonehodách i počtu lidí závislých na alkoholu. Následně jsme velmi podrobně rozebrali reálný vliv alkoholu na naše zdraví a rizika kardiovaskulárních onemocnění, onkologických onemocnění, vlivu na naše játra, mozek a kognitivní výkon, imunitu, slinivku, hormony a dokonce i expozici alkoholu na plod těhotných žen. Dále jsme probrali i zajímavosti, co způsobuje tzv. “pivní břicho” anebo proč mají chroničtí pijáci alkoholu typický “červený nos” a rudý obličej. Následně jsme rozebrali i kontroverzní otázku francouzského paradoxu, zdali je pro nás víno skutečně zdravé a jak je to s deklarovaných obsahem antioxidantů a resveratrolu ve víně. V předposlední části jsme si velmi podrobně věnovali vlivu konzumace alkoholu na hubnutí včetně mnoha praktických příkladů, jako je přepočet alkoholických nápojů například na množství Coca-Coly anebo bílých rohlíků. A konečně v poslední části podcastu jsme probrali vliv alkoholu na cvičení a sportovní výkon, kde jsme si mimo jiné vysvětlili i častou otázku, zdali je opravdu pivo dobrý iontový nápoj. 

Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na to, jak načerpat dostatek omega-3 z lokální rostlinné stravy a jak snížit viscerální tuk, když je celková hmotnost v normě. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu imv.cz v sekci akce. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.