V novém díle IMV Podcastu jsme velmi podrobně probrali benefity a rizika populární carnivore diety!
vol. II

#53 CARNIVORE DIETA: zdravá strava předků nebo naprostá šílenost?

V novém díle IMV Podcastu jsme velmi podrobně probrali benefity a rizika populární carnivore diety!

Poslechnout

Obliba carnivore diety, tedy “masové” či “masožravé” diety, je v ČR a na Slovensku stále vyšší, přičemž tento módní trend k nám dorazil teprve před pár lety vlivem celosvětově známých influencerů z USA, kteří carnivore dietu propagují. 

V nové epizodě IMV Podcastu jsme proto téma carnivore diet velmi kompletně rozebrali. Nejprve jsme si vysvětlili, jak jídelníček na této dietě vypadá a jaké se při ní konzumují a zakazují potraviny. Následně jsme si rozebrali tři nejznámější celosvětové propagátory carnivore diety, Liverkinga, Paula Saladina a Shawna Bakera a jejich tvrzení o carnivore dietách včetně změny názorů na zdravotní rizika anebo konzumaci ovoce. 

Následně jsme rozebrali nejčastější argumenty příznivců carnivore diet o tom, že naši předci jedli v minulosti především maso, že i dnes stále existují tradiční kultury, kde se konzumuje pouze maso a živočišná strava anebo že rostlinná strava je pro nás naopak toxická. Dále jsme se podívali na možné benefity carnivore diet a využití při léčbě specifických onemocnění a diskutovali všechna rizika, která vyplývají z úplného vyřazení rostlinné stravy z jídelníčku včetně uvedení konkrétních kazuistik. V poslední části jsme vyzvali ke společné moderované debatě mezi příznivci carnivore diet a veganství, kterou bychom pro Vás rádi uspořádali ve fyzické formě i prostřednictvím živého on-line přenosu a rádi bychom ji nezávisle moderovali. 

Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na vhodnost suplementace taurinu a na otázku, zdali nám v našich střevech skutečně hnije maso několik dní, jak tvrdí někteří příznivci veganství včetně známých osobností, jako je např. zpěvák Ben Cristovao v dokumentu Svědectví. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu imv.cz v sekci akce. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.