#49 Šárka Knížková: Výživa sportujících dětí
vol. II

#49 Šárka Knížková: Výživa sportujících dětí

V tomto dílu IMV Podcastu jsme se detailně věnovali výživě sportujících dětí!

Poslechnout

Výživě sportujících dětí se ze strany rodičů i trenérů velmi často věnuje nedostatečná pozornost a navíc v této oblasti koluje velké množství mýtů a nesmyslů a přitom jsou k dispozici velmi omezené informační zdroje. Proto jsme si do podcastu pozvali nutriční terapeutku Mgr. Šárku Knížkovou, která u nás v IMV působí jako lektorka populárních webinářů o výživě sportujících dětí a má v této oblasti velkou praxi. Šárka je absolventkou 1. Lékařské fakulty UK a své vzdělání si v současnosti dále rozšiřuje také na České zemědělské univerzitě, kde studuje obor Výživa a potraviny. 

V rozhovoru jsme postupně rozebrali specifika výživy v dětském věku, nutriční požadavky jednotlivých věkových kategorií, konkrétní nutriční intervence a rozdíly mezi výživou v kolektivních, vytrvalostních a silových sportech, příjem energie a trojpoměr makroživin, rizikové mikronutrienty, alternativní výživové směry, otázku suplementace u dětí, pitný režim, problematiku poruch příjmu potravy, spánek i konkrétní  praktické příklady, jak jíst před tréninkem, po tréninku, jak si poskládat svačinu ve škole a mnoho dalšího. 

AKCE: V rámci tématu výživa sportujících dětí jsme pro všechny diváky a posluchače IMV Podcastu připravili slevu na specializovaný webinář, kterým Vás provede právě Šárka Knížková a proběhne již tento víkend 11.–12. 5.

Stačí při registraci uplatnit 30% slevu s kódem DVSP30.

Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na doporučování konzumace nejprve vlákniny, následně bílkovin a teprve potom sacharidů k hlavnímu jídlu a otázku suplementace kreatinem u nezletilých. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.