Vše co Vás zajímalo o příjmu sodíku a soli v jedné komplexní epizodě!
vol. II

#46 Ultimátní díl o SOLI: je opravdu sůl nad zlato?

Vše co Vás zajímalo o příjmu sodíku a soli v jedné komplexní epizodě!

Poslechnout

V poslední době nám na téma sodíku a soli chodí velké množství dotazů, protože některé módní výživové styly a někteří influenceři v ČR i v zahraničí se předhání ve tvrzeních, že vysoký příjem soli nijak neškodí lidskému zdraví a omezování soli je nesmysl. 

V novém dílu IMV Podcastu jsme tak podrobně rozebrali roli sodíku a soli v lidském těle, podívali se na doporučení oficiálních organizací a na reálný příjem soli v ČR u dětí i dospělých, vysvětlili si dlouhodobý vliv nadměrného příjmu soli na lidské zdraví, specifika dávkování soli v kontextu sportovního výkonu i u dětí. Dále jsme rozebrali jednotlivé druhy soli, jako je např. populární himalájská a keltská sůl, a to včetně konkrétních číselných hodnot obsahu vybraných minerálních látek ve srovnání s kuchyňskou solí. V poslední části jsme pak rozebrali nejznámější tvrzení a mýty o příjmu soli, které často kolují na sociálních sítích. 

Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na to, proč má miliony let stará sůl následně v obchodech expirační dobu a jak řešit jídlo a cvičení při nočních směnách. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu imv.cz v sekci akce. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.