V nové epizodě IMV Podcastu jsme si povídali s expertem na výživu ve vytrvalostních sportech.
vol. II

#44 JAN STUPARIČ: Výživa ve vytrvalostních sportech.

V nové epizodě IMV Podcastu jsme si povídali s expertem na výživu ve vytrvalostních sportech.

Poslechnout

Běh a další vytrvalostní sporty jsou čím dál tím více populární a během posledních let bylo publikováno mnoho informací o výživě ve vytrvalostních sportech ve formě článků, podcastů, knih i videí. Bohužel si řada z nich protiřečí a pro sportovce i sportovkyně je obtížné se orientovat v tom, čemu věřit. Proto jsme v našem podcastu přivítali odborníka na výživu ve vytrvalostních sportech, nutričního terapeuta a trenéra, Mgr. Bc. Jana Stupariče, který se jako absolvent FTVS UK a 1. Lékařské fakulty UK dlouhodobě věnuje vlivu výživy na vytrvalostní sportovní výkon. V nové epizodě jsme tak probrali fyziologii vytrvalostní sportovní zátěže, dávkování živin ve vytrvalostních sportech, konkrétní nutriční strategie ke zlepšení výkonu, hydrataci, suplementaci i časté otázky, jako je např. řešení křečí, píchání v boku a mnoho dalších témat. 

Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na různé druhy soli anebo jestli lze zjistit, jak moje tělo zpracovává kofein. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu imv.cz v sekci akce. 

Tento víkend Honza pořádá on-line webináře:

*zbývají poslední místa

Získejte slevu 20 % s poukazem: IMVPODCAST163

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.