Podrobně jsme rozebrali rizika energetických nápojů u dětí i dospělých a aktuální kauzu kolem nápoje Prime!
vol. II

#43 PRIME A ENERGETICKÉ NÁPOJE: Rizika u dětí i dospělých.

Podrobně jsme rozebrali rizika energetických nápojů u dětí i dospělých a aktuální kauzu kolem nápoje Prime!

Poslechnout

Jistě jste si v posledních dvou týdnech všimli mediální “hysterie” kolem nápoje Prime i rostoucí obliby energetických nápojů u dětí a mládeže. Jen my sami jsme byli v minulém týdnu osloveni s prosbou o vyjádření od tří různých médií. Proto jsme se rozhodli problematiku energetických nápojů komplexně rozebrat i v našem podcastu. Nejprve jsme probrali různé statistiky o konzumaci energetických nápojů a hospitalizacích v ČR i v zahraničí, popsali obvyklé složky energetických nápojů a rozebrali aktuální kauzu kolem hydratačního a energetického nápoje Prime včetně dezinformací, které v českých médiích tuto kauzu doprovázely. Následně jsme si vysvětlili všechny zdravotní rizika i dopady narušení spánku, které bývá často způsobené nadměrnou konzumací kofeinu. 

Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na to, zdali je nebezpečný ohřev příloh, jako jsou rýže nebo těstoviny, a jak jsou skutečně přínosné “zdravé nápoje” s obsahem vitamínů. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu imv.cz v sekci akce. Také bychom Vás chtěli srdečně pozvat na 5. ročník naší Mezinárodní konference moderní výživy, která se uskuteční 25. listopadu v Praze anebo on-line z pohodlí Vašeho domova. Všechny informace najdete opět na našem webu v sekci konference.

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.