Ultimátní díl SACHARIDECH
vol. II

#40 Ultimátní díl o SACHARIDECH: je cukr bílý zabiják?

V dnešní epizodě najdete komplexní rozbor sacharidů i všech známých mýtů o cukru a fruktóze!

Poslechnout

Sacharidy jsou makroživinou, která byla v posledních letech velmi démonizována. Proto jsme se rozhodli téma sacharidů komplexně rozebrat od základů biochemie, dávkování a zdrojů sacharidů ve výživě, přes vysvětlení různých pojmů, jako je glykemický index, glykemická nálož, inzulínový index apod. až po různé často diskutované otázky a mýty, jako je inzulínová teorie obezity, škodlivost fruktózy v ovoci, závislost na bílém cukru, jak je to s glukózo-fruktózovým sirupem anebo zdali je pro naše zdraví skutečně nutné být absolutně cukr-free a cukr způsobuje hyperaktivitu u dětí.   

Tato a ještě další zajímavá témata najdete v novém díle IMV Podcastu! Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na souvislost konzumace mléka a tvorbu akné a dotaz na škodlivost konzumace brambor i se slupkou kvůli obsahu půdních baktérií. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Bratislavě anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu: imv.cz v sekci akce. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.