Je mléko pro dospělé lidi nestravitelné, zahleňuje nás a pasterizace ho promění v jed?
vol. II

#39 Mýty o mléčných výrobcích. Promění pasterizace mléko v jed?

Je mléko pro dospělé lidi nestravitelné, zahleňuje nás a pasterizace ho promění v jed?

Poslechnout

V posledních týdnech se na sociálních sítích opět šíří velké množství mýtů o mléku a mléčných výrobcích. Proto jsme se rozhodli v nové epizodě našeho podcastu všechny tyto nejznámější mýty podrobně a srozumitelně rozebrat. Postupně jsme se tak věnovali otázkám, zdali pasterizace promění mléko v jed a zničí jeho nutriční hodnotu, zdali je mléko pro dospělého člověka nestravitelné, jak dobře je využitelný vápník z mléka a jestli opravdu pití mléka způsobuje osteoporózu, jak tvrdí někteří příznivci alternativních výživových směrů. Samozřejmě jsme probrali i známý několik set let starý mýtus, že mléko a mléčné výrobky zahleňují, diskutovali jsme populární tvrzení, zdali je opravdu člověk jediný savec, který pije mléko jiných savců, rozebrali reálný obsah bovinních hormonů v mléce a nakonec se velmi podrobně věnovali i otázce, zdali je pro člověka zdravější mléko s typem kaseinu A2 než A1. 

Tato a ještě další zajímavá témata najdete v novém díle IMV Podcastu! Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na bolest svalů po tréninku a kyselinu mléčnou a dotaz na nositelnou elektroniku a nastavení kalorického deficitu podle chytrých zařízení. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu: imv.cz v sekci akce. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.