UMĚLÁ SLADIDLA: Poškozují mikrobiom, DNA a zvyšují riziko rakoviny?
vol. II

#35 UMĚLÁ SLADIDLA: Poškozují mikrobiom, DNA a zvyšují riziko rakoviny?

Rozebrali jsme aktuální a nejvíce diskutovaná témata o umělých sladidlech, která v posledních týdnech intenzivně rezonují v médiích

Poslechnout

Po malé přestávce způsobené dokončováním naší nové knihy Vás vítáme u nového dílu IMV Podcastu!

V nové epizodě jsme rozebrali aktuální a nejvíce diskutovaná témata o umělých sladidlech, která v posledních týdnech intenzivně rezonovala v médiích. Nejprve jsme podrobně rozebrali několik dnů starou mediální hysterii, která se rozpoutala kolem informace, že Světová zdravotnická organizace údajně přidá umělé sladidlo aspartam do skupiny tzv. potenciálních karcinogenů. Dále jsme probrali novou studii o sukralóze, která byla během června hojně sdílena influencery, že umělé sladidlo sukralóza údajně může poškozovat naše DNA. A konečně jsme také rozebrali snad nejčastěji diskutovanou otázku, zdali umělá sladidla skutečně mohou poškozovat náš střevní mikrobiom. 

Tato a ještě další zajímavá témata najdete v novém díle IMV Podcastu! Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát rozebrali dotazy na konzumaci jídla před spánkem z důvodů nočních směn a vliv na růstový hormon a dále vhodnost konzumace slazené Coca-Coly v porovnání s uměle slazenou variantou. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu: imv.cz v sekci akce. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.