Vyhráli jsme třetí soud v řadě! Kerolajna a kauza játra.
vol. II

#32 Vyhráli jsme třetí soud v řadě! Kerolajna a kauza játra.

Vyhráli jsme třetí soud v řadě! Rozsudek je pravomocný a my Vás konečně můžeme o všem podrobně informovat!

Poslechnout

Po slovenském výrobci alkalické vody a americkém výrobci „zázračné“ kávy na hubnutí nás tentokrát zažalovala u soudu česká „influencerka“ kerolajna! A stejně jako v roce 2021, 2022, tak i tento třetí soud v roce 2023 jsme vyhráli!

O co šlo? Loni v lednu jsme v článku 'Pozor na rady influencerek o výživě těhotných' upozornili na nebezpečné rady výživové poradkyně Karolíny Kostroňové s desítkami tisíc sledujících, která v rámci placené spolupráce opakovaně veřejně doporučovala těhotným ženám doplněk stravy, který byl viditelně označený upozorněním, že není vhodný pro těhotné. A to proto, že obsahoval obrovskou dávku vitamínu A, která může poškodit plod těhotné ženy.

Čekali byste, že se tato influencerka omluví a tyto nebezpečné rady upraví? Naopak! Za náš článek nás dala k soudu, kde požadovala smazání našeho článku, veřejnou omluvu a uhrazení údajné újmy v řádu několika set tisíc korun. A v doporučování doplňku výživy nevhodného pro těhotné ženy těhotným ženám i nadále pokračovala! 

V novém díle IMV Podcastu jsme tak nejprve krátce zrekapitulovali všechny naše soudy a následně jsme srozumitelně vysvětlili celou “kauzu játra” a celý soudní spor podrobně rozebrali od našeho článku až po rozsudek! Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát rozebrali dotazy na problematiku ovlivnění akné výživou, vhodnost pojídání vlastní placenty po porodu a užívání kreatinu při saunování. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích!

Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.