Suplementace vitamínů: nezbytnost anebo jen drahá moč?
vol. II

#27 Suplementace vitamínů: nezbytnost anebo jen drahá moč?

Reklamy na vitamínové suplementy na nás skáčou doslova ze všech stran. Někteří lidé považují vitamínové suplementy za naprosto nezbytnou součást zdravého životního stylu, jiní lidé je označují za zbytečnost, kvůli které budete mít tak akorát akorát drahou moč.

Poslechnout

V podcastu jsme se nejprve podívali na rozšířenost užívání suplementů s obsahem vitamínů a minerálních látek, historii jejich suplementace a důvody, proč je lidé tak masivně používají. Dále jsme podrobně rozebrali jejich reálný vliv na naše zdraví, vysvětlili rozdíl mezi příjmem vitamínů a minerálních látek z pevné pestré stravy a ze suplementů a také se podívali na to, že nadměrné užívání antioxidantů nemusí být v kontextu sportovního výkonu optimální. V předposlední části jsme rozebrali i vitamínové kliniky, protože infuze vit. C a injekce vit. B12 jsou v současné chvíli v zahraničí i v ČR obrovský byznys. Na závěr jsme si pak vysvětlili, které vitamíny a minerální látky může mít skutečně největší smysl užívat ve formě doplňků výživy.

Tato a ještě další zajímavá témata najdete v novém díle IMV Podcastu! Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát rozebrali dotazy na Wobenzym a enzymoterapii, chytré hodinky a vliv proteinů na zvýšení hladiny kyseliny močové v krvi.

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích!  

Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.