#26 Speciál o kauze SARMS: Veřejný prodej dopingu na internetu!
vol. II

#26 Speciál o kauze SARMS: Veřejný prodej dopingu na internetu!

Přinášíme Vám nejkomplexnější rozbor celé kauzy SARMS, ve které známí profesionální kulturisté nabízeli a prodávali dopingové látky VEŘEJNĚ na internetu a sociálních sítích se slevovými kódy přes veřejný eshop.

Poslechnout

Prodávané dopingové látky ze skupiny SARMS navíc prezentovali desítkám tisíc sledujících jako legální a neškodné suplementy, které přirovnávali např. k proteinům a paralenu, a doporučovali jejich užívání dokonce i ženám a mládeži!

Jako jedni z prvních jsme na toto obrovské riziko upozornili už v září 2020 a od té doby jsme čelili obrovskému množství výhrůžek, urážek a veřejných útoků v bulvárních médiích. Dokonce bylo veřejně vyhrožováno i našim rodinám. Minulý týden v této kauze ale nastal obrovský zvrat, kdy řada médií, jako je např. Aktuálně, Refresher a Ronnie, informovala o tom, že aktéři této trestné činnosti byli odsouzeni, poslední na rozhodnutí soudu čeká.

Navíc se dle laboratorních rozborů zabavených dopingových látek ukázalo, že některé SARMS ve skutečnosti neobsahovaly SARMS, ale “klasické” (levné a toxické) anabolické steroidy, jako je methyltestosteron a oxymetholon, resp. produkt Cardarine zabavený kulturistovi A.B. obsahoval naopak jen cukr maltodextrin.

V novém díle našeho IMV Podcastu jsme se proto rozhodli toto téma komplexně zpracovat a podrobně rozebrat mechanismus účinku a historii dopingových látek SARMS a především jejich vedlejší účinky, před kterými dokonce varovalo své zaměstnance (např. vojáky) i Ministerstvo obrany v USA. Některé SARMS, které byly těmito osobami i zde v ČR nabízeny a prodávány, totiž mohou způsobovat rakovinu a poškozovat játra a jedná se o experimentální látky. Následně jsme probrali dostupné kazuistiky a průběh celé kauzy SARMS doplněný o videonahrávku a printscreeny trestné činnosti. V poslední části jsme se zaměřili na dopady a rizika veřejného prodeje dopingových látek na internetu před dětmi a mládeží a zmínili i osobní útoky ze strany trestně stíhaných aktérů této kauzy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o speciální epizodu na kontroverzní téma, po vzájemné dohodě jsme ji natočili bez podpory partnera našeho podcastu. Ze stejného důvodu jsme tentokrát nedělali Q&A a všechny Vaše dotazy zodpovíme až v příští klasické epizodě IMV Podcastu. 

Děkujeme za Vaši podporu! Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích!

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.