Výživa při apokalypse: Jak se připravit a přežít?
vol. II

#21 Výživa při apokalypse 💥: Jak se připravit a přežít?

Před rokem by nás ani nenapadlo, že jedním z témat IMV Podcastu bude výživa pro krizové situace. V současné době ale není den, aby zástupci světových mocností neskloňovali v médiích jadernou válku ve všech pádech, což se nyní děje poprvé po 60 letech.

Poslechnout

Proto jsme se rozhodli pro Vás komplexně zpracovat, jak se připravit ve smyslu zásob vody, potravin, suplementů a léků. Nechceme v žádném případě přispívat k šíření paniky, ale máme za to, že čím větší část veřejnosti bude racionálně a zodpovědně připravena, tím větší je šance na lepší zvládnutí krizové situace. 

  • Jak velké zásoby potravin má Správa státních hmotných rezerv?
  • Za jak dlouho by v případě apokalypsy byly vyrabované supermarkety?
  • Na jakou minimální dobu bychom měli doma mít zásoby vody a potravin pro všechny členy domácnosti dle doporučení oficiálních organizací?
  • Jakými způsoby získat a ošetřit vodu v případě jejího dlouhodobého výpadku?
  • Jaké konkrétní potraviny jsou nejvíce vhodné pro vytvoření dlouhodobých zásob a jak je správně skladovat?
  • Které suplementy a léky by měly při apokalypse největší přínos?
  • A mají smysl jodové tablety? 

Všechny tyto otázky a mnoho dalších jsme podrobně rozebrali v novém díle našeho IMV Podcastu. V poslední části jsme pak v rámci nové pravidelné rubriky Q&A zodpověděli Vaše otázky, které se objevily pod minulým dílem. Užijte si celý podcast a do komentářů nám pište dotazy, které zodpovíme v příštím díle!

Věříme, že Vám dnešní díl přinese mnoho užitečných informací, které doufejme nebude nikdo z nás potřebovat uplatnit. Ale v krizové situaci více než kde jinde platí, že je lepší být připraven, než překvapen. 

Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! 

Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! Děkujeme Železné kouli, že můžeme využívat pro IMV Podcast jejich krásné studio!

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.