#54 TEREZA VÁGNEROVÁ: Rakovinu nejde vyhladovět.
vol. II

#54 TEREZA VÁGNEROVÁ: Rakovinu nejde vyhladovět.

Hostem nového dílu IMV Podcastu byla jedna z nejznámějších českých nutričních terapeutek!

Poslechnout

Máme obrovskou radost, že v nové epizodě našeho podcastu jsme mohli přivítat Ing. Mgr. Terezu Vágnerovou, PhD., která se na celosvětové úrovni věnuje výzkumu klinické výživy, geriatrické medicíny, sarkopenie a dlouhověkosti. Tereza vystudovala magisterský obor Nutriční specialista a doktorský program Preventivní medicína na 1. Lékařské fakultě UK a dále vystudovala obor Výživa a potraviny na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU a je také zakládající členkou České asociace nutričních terapeutů. 

Celý rozhovor jsme rozdělili na dvě části. V první části jsme se obsáhle bavili o tématu stravování v českých nemocnicích, zdali skutečně pacienti dostávají 3x denně bílý rohlík anebo jestli je možné rakovinu vyhladovět. Dále jsme důkladně probrali téma dlouhověkosti, doporučení vhodné výživy i suplementace pro seniory a stále více palčivou oblast tzv. sarkopenické obezity. V druhé části rozhovoru jsme podrobně diskutovali možnosti vzdělávání ve výživě na českých vysokých školách, práci nutričního terapeuta v nemocnici i realizaci mezinárodních vědeckých studiích v oblasti výživy. 

Na konci epizody jsme již tradičně věnovali prostor Vašim dotazům v rubrice Q&A, kde jsme tentokrát zodpověděli dotazy na přesnost měření aktivity pomocí chytrých zařízení Garmin a rozdílnou kvalitu vědeckých studií, kterými se často ohánějí influenceři na sociálních sítích. 

Epizodu najdete na našem YouTube kanálu a na všech podcast platformách. Pokud se Vám dnešní díl líbil a chcete podpořit naši tvorbu, nakupte na webu Mixit.cz se slevovým kódem IMV, lajkujte video, pište komentáře a sdílejte náš podcast na sociálních sítích! Děkujeme exkluzivnímu partnerovi IMV Podcastu společnosti MIXIT za podporu vědecky podložených informací o výživě a zdravém životním stylu! 

Stejně tak budeme rádi, pokud se zúčastníte našich certifikovaných celodenních kurzů v Praze a v Brně anebo našich živých on-line webinářů. Jejich kompletní seznam, bližší informace a registrace najdete na našem webu imv.cz v sekci akce. 

Najdete nás

Partner podcastu

Exkluzivním partnerem IMV Podcastu je společnost Mixit, která je nejznámějším českým výrobcem müsli, oříšků a mnoha zdravých potravin, které jsou vyrobené z kvalitních surovin.

Prostřednictvím podpory IMV Podcastu chce Mixit přinášet nejen svým zákazníkům objektivní a podložené informace o výživě a zdravém životním stylu.